Jak przygotować kota do przeprowadzki?

Jak przygotować kota do przeprowadzki? Koty podbiły internet i nasze serca swoimi dziwacznymi minami, szalonymi skokami i ogólną słodyczą. Ale są też terytorialne i generalnie nie lubią zmian, zwłaszcza jeśli kot jest niespokojny. Jak więc skutecznie poruszać się z kotem, nie narażając go na nadmierny stres? Kluczem jest jak najwcześniejsze przygotowanie kota do przeprowadzki. Nikt nie lubi być zaskakiwany poruszającymi wiadomościami, a już na pewno nie twój kot.

Dbaj o swojego kota w czasie przeprowadzki

Przygotowując się do przeprowadzki wcześnie, możesz zmniejszyć niepokój i nieoczekiwane niepowodzenia. W noc poprzedzającą przeprowadzkę nakarm swojego zwierzaka jego ulubionym smakołykiem, a następnie zamknij wszystkie okna i zamknij drzwi. Może to zabrzmieć okrutnie, ale jest to najbezpieczniejszy sposób, aby zapobiec nagłej ucieczce twojego chrząkającego przyjaciela przez frontowe drzwi, podczas gdy personel rozładowuje spakowane rzeczy. Jeśli zamknięcie drzwi nie wchodzi w grę, prosty znak ostrzegawczy może wystarczyć, aby chronić swojego zwierzaka przed całym zamieszaniem na korytarzu.

Na koniec pamiętaj, aby delikatnie umieścić kota w bezpiecznej klatce, zanim ekipa przeprowadzkowa zajrzy do środka. Jeśli potrzebujesz pomocy przy przeprowadzce, przeprowadzce wynajmowanego biura, przeprowadzce firmy, relokacji międzynarodowej – te firmy obsługują również klientów indywidualnych. Oferują wysyłkę mebli pojedynczo lub sprowadzają meble do wysyłki.

Przygotowania do przeprowadzki z kotem

Jak przygotować kota do przeprowadzki?
Jak przygotować kota do przeprowadzki?

Jeśli spakujesz się w pośpiechu, może to przestraszyć kota, ponieważ może mu się stać coś strasznego. Kiedy już znasz datę przeprowadzki, zacznij od postawienia pudełka lub dwóch w salonie. Twój koci przyjaciel może przyzwyczaić się do zapachu. Pozwól mu bawić się w ruchomej skrzyni. Jednak zawsze upewnij się, że sprawdziłeś wnętrze przed włożeniem przedmiotów do pudełka i uszczelnieniem pudełka.

Niezależnie od tego, czy Twój kot przebywa w domu, czy na dworze, będziesz musiał aktualizować dane dotyczące jego mikroczipa za każdym razem, gdy się poruszy. Jeśli Twój zwierzak się zgubi, jest to najszybszy sposób na jego odnalezienie, zwłaszcza jeśli Twój kot nie lubi obroży.

Niektóre koty mogą przypadkowo poruszać się podczas ruchu. Jeśli nie masz jeszcze mikroczipa, warto w niego zainwestować. Niespokojnym kotom może być trudniej niż innym kotom poradzić sobie z przeprowadzką. Jeśli twój kot jest na lekach i potrzebuje dodatkowych leków na niepokój, skontaktuj się z lekarzem weterynarii w celu uzyskania porady i recepty lub suplementów. Unikaj podawania kotu jakichkolwiek leków niezatwierdzonych przez weterynarię.

Za każdym razem, gdy wyciągasz opakowanie transportowe, Twój kot wie, że nadszedł czas na wizytę u weterynarza. W końcu to inteligentne istoty. Aby zmniejszyć niepokój przed przeprowadzką, skonfiguruj nosidełko odpowiednio wcześnie. Zacznij od skojarzenia przewoźnika z zabawą i gościnnością. Trzymaj zabawkę w pobliżu lub w klatce, aby Twój pupil czuł się bezpiecznie.

Czas działać – kot & przeprowadzka

Jeśli wcześniej otrzymałeś klucze do swojego mieszkania, śmiało zabezpiecz mieszkanie przed kotami. Szukaj sznurków, potłuczonego szkła, dziur w ekranach okiennych lub czegokolwiek innego wystającego z dywanu lub ściany, co mogłoby zranić kota podczas zwiedzania. Jedną z rad udzielanych przez większość lekarzy weterynarii jest chodzenie po domu na czworakach. Zmieniając perspektywę, możesz zobaczyć więcej zagrożeń, które przeoczyłeś podczas spaceru.

Zanim zabierzesz kota do nowego domu, przygotuj mu spokojne miejsce z jedzeniem, wodą, zabawkami i kuwetą. Kiedy po przeprowadzce sytuacja się uspokoi, umieść najpierw pudła transportowe w sypialni i zamknij drzwi. Otwórz klatkę, umieść jedzenie, wodę i kuwetę w pobliżu klatki i pozwól kotu zwiedzać pokój. Nie zaleca się natychmiastowego wypuszczania kota na spacer po domu, ponieważ może to szybko go przytłoczyć i zwiększyć jego niepokój. Uczyń sypialnię swoją bazą domową i spędzaj w niej dużo czasu na zabawie. Po otwarciu pudełka można go wprowadzać do innych pomieszczeń, a sygnał można obserwować już w pierwszym tygodniu. Kiedy koty się boją, mają tendencję do chowania się między urządzeniami, w szafach lub w dziurach w pomieszczeniach gospodarczych. Jeśli jest otwór, mogą zostać tam uwięzieni lub uciec na zewnątrz. Jeśli jest szczególnie niespokojne, trzymaj je w sypialni ze znajomym zapachem, aż poczuje się bardziej komfortowo.

Miej cierpliwość do swojego kota. Niezależnie od osobowości twojego kociego towarzysza, przeprowadzka może być frustrująca. Upewnij się, że Twój kot przyzwyczai się do nowej przestrzeni dzięki nowym zabawkom i nowym nawykom. Przeprowadzka może być świetną zabawą, jeśli odpowiednio się do niej przygotujesz. Koty to inteligentne zwierzęta, które potrafią wyczuć emocje swoich właścicieli. Spokojny właściciel to spokojny kot. Dbaj o swojego zwierzaka i daj mu dużo czasu, aby Twoja obecność była wyczuwalna w całym zgiełku przeprowadzki.

Related Posts