Stylizacja paznokci od podstaw

Stylizacja paznokci od podstaw to nie tylko kolorowy manicure, ale także dbałość o zadbane i piękne paznokcie. Istnieją różne rodzaje manicure, w tym: tradycyjny, hybrydowy, żelowy, francuski. Każdy ma swoich zwolenników i przeciwników. Tradycyjny manicure i francuski manicure są zazwyczaj wykonywane samodzielnie w domu, ponieważ są stosunkowo proste.

Najczęściej decydujemy się na zrobienie paznokci hybrydowych lub żelowych w salonie. Ostatnio jednak wzrosło zainteresowanie samodzielnym wykonywaniem tych zabiegów. Manicure hybrydowy jest szczególnie popularny, ponieważ jest łatwiejszy niż manicure żelowy, a zestawy do jego wykonania można kupić w sklepach kosmetycznych lub hurtowniach produktów do paznokci. Czy zatem musimy malować paznokcie mieszanym lakierem?

Niezbędna jest dobrej jakości lampa utwardzająca lakier

Lakiery hybrydowe mają właściwość utwardzania tylko pod odpowiednim światłem. Ma to swoje wady i zalety. Z jednej strony będzie to generować dodatkowy koszt i czas, który musimy przeznaczyć na zbrojenie. Z drugiej strony możemy wykonać dowolną ilość poprawek i uszlachetnień zdobienia i dopiero gdy efekt będzie zadowalający możemy go utwardzić pod lampą. Istnieją dwa podstawowe rodzaje świateł – LED i UV. Światła LED utwardzają lakier szybciej i często są mniejsze.

Lampa UV jest duża, ale dzięki niej jedną ręką utwardzimy wszystkie paznokcie. Bardzo ważna jest wystarczająca moc lampy. W sklepach sprzedających akcesoria do paznokci często możemy spotkać mostki o mocy 9 lub 12W. To zdecydowanie za mało, aby skutecznie utwardzić lakier. Może to później powodować problemy z suszeniem i marszczeniem. Dlatego warto przy pierwszym zakupie wybrać akcesoria lepszej jakości, aby uniknąć takich problemów.

Podkłady, lakiery nawierzchniowe i kolorowe lakiery bezbarwne

Stylizacja paznokci od podstaw
Stylizacja paznokci od podstaw

To podstawowe produkty niezbędne do wykonania manicure mieszanego. Podkład służy do lepszej przyczepności lakieru i płyt przygotowawczych. Właściwe wymieszanie lakierów zapewnia uzyskanie pożądanego koloru. Top nabłyszcza i chroni lakier przed ścieraniem. Chociaż nie jest to konieczne, opłaca się mieć wszystkie te produkty od jednego producenta. Wtedy upewnimy się, że formuły dobrze ze sobą współgrają, abyśmy nie mieli problemów z rozlewaniem się lakieru na bazę lub brakiem działania produktu.

Obecnie produkcją i sprzedażą mieszanych produktów do paznokci zajmuje się wiele hurtowni kosmetycznych, jednak zawsze warto sprawdzić opinie o wybranym produkcie. Szczególną uwagę należy zwrócić na cechy takie jak pigmentacja, ponieważ może się znacznie różnić, a nie ma nic bardziej irytującego niż konieczność nałożenia kilku warstw lakieru w celu uzyskania pełnego krycia. Warto tutaj również wspomnieć, że dwie cienkie warstwy są zawsze lepsze niż jedna gruba. Wpływa to nie tylko na ogólny lepszy wygląd, ale także na trwałość wykonywanych przez nas zabiegów.

Akcesoria do wykonywania manicure hybrydowego

Powyższe produkty to nie wszystko, czego potrzebujemy. Są też inne niezbędne akcesoria, takie jak przygotowanie płytki paznokcia i zmycie zmieszanego lakieru. Niewykluczone, że mamy już te produkty w domu, dlatego warto w pierwszej kolejności sprawdzić swoją kosmetyczkę. Jeśli ich tam nie znajdziemy, bez problemu kupimy je w każdym stacjonarnym lub internetowym sklepie kosmetycznym. Jeśli nie chcesz kupować wszystkiego osobno, możesz kupić gotowy zestaw ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami.

Do przygotowania płytek potrzebne będą bloki polerskie, pilniki o różnej gradacji, cążki do skórek lub akcesoria do ich usuwania. Przydatny jest również czysty, niepylący wacik do jego aplikacji. Przy usuwaniu manicure mieszanego potrzebujemy najpierw pilnika lub frezarki o wysokiej gradacji (najlepiej 100/180), bloku polerskiego, acetonu i wacika do aplikacji acetonu. Będziemy również potrzebować zwykłej folii spożywczej lub specjalnych klipsów do usuwania hybryd.

Dodatkowe ozdoby do stylizacji paznokci

Nie każdy lubi prosty manicure oparty na jednym kolorze. Niektórzy docenią łatwość tworzenia wzorów, które wyglądają, jakbyśmy spędzili nad nimi dużo czasu. Daje nam to możliwość przybicia stempla. Dzięki zakupowi specjalnego zestawu stempli i kafelków z wybranym wzorem, udało nam się stworzyć powtarzający się wzór w zaledwie kilka minut. Działają podobnie do znaczków pocztowych. Wybrany wzór pobieramy z szablonu i nakładamy na płytkę paznokcia. To bardzo proste, a działa świetnie!

Innym sposobem na wzniesienie manicure na wyższy poziom jest stosowanie różnego rodzaju henny w proszku. Są bardzo proste w użyciu i pozwalają na osiągnięcie różnych efektów w zależności od wybranego pyłku. Doskonałym rozwiązaniem dla osób o większych zdolnościach manualnych jest zakup cienkiego pędzelka i pomalowanie dowolnego wzoru na paznokciach za pomocą wielokolorowych lakierów mieszanych. To rozwiązanie jest bardziej czasochłonne, ale przynosi ogromną satysfakcję.

Related Posts