Krematorium dla zwierząt

Pochowaj swoje zwierzęta z szacunkiem w krematorium dla zwierząt – świat jest bogatszy i mniej przerażający, gdy zwierzęta są obecne w domu. Nasze zwierzaki są z nami przez cały dzień. Niestety każde życie się kończy iw pewnym momencie odchodzą też nasi czworonożni przyjaciele. To bardzo trudny czas i wiele osób sobie z tym nie radzi. Śmierć ma wiele twarzy, a tak się składa, że ​​musimy podejmować decyzje za zwierzęta.

To trudny czas, ale trzeba się z tym pogodzić i iść dalej. Dobrym sposobem na zakończenie etapu jest godne pożegnanie, które możemy zorganizować korzystając z usług krematorium dla zwierząt.

Trudne pożegnanie ze zwierzęcym przyjacielem

Z ukochanym zwierzakiem u boku zapominamy o troskach dnia codziennego i skupiamy się na tym, że kiedyś nadejdzie czas pożegnań. Trudno zaakceptować fakt, że zwierzęta mają o wiele mniej czasu niż my. Cieszą się jednak teraźniejszością i nie zwracają uwagi na koniec historii. Ale czujemy ból, gdy opuszczają nas na dobre. Godny pogrzeb to doskonały sposób na pożegnanie i przejście do kolejnego etapu żałoby.

Krematoria dla zwierząt oferują taką opcję. Nadal nie są zbyt powszechne, dlatego wiele osób decyduje się na anonimowe palenie przyjaciół w rafineriach weterynaryjnych. To jednak inne ujęcie, bo warto zadać sobie pytanie, czy na to zasługują wszyscy nasi mali członkowie rodziny? Pożegnajmy się ze zwierzętami z sumieniem. Pamiętajmy o miłości, którą nas obdarzył. Pomyślmy o tym, kto jest przy Tobie w najtrudniejszych dniach. Zwierzęta są nam najbardziej lojalne – nie opuszczą nas, bez względu na to, jak wygląda nasze obecne życie.

Proces kremacji zwierząt

Istnieją dwa rodzaje kremacji zwierząt:

  1. Kremacja indywidualna – Kremacja zwłok zwierzęcia. Czworonogi nie są anonimowe. Proces polega na umieszczeniu ciała w piecu krematorium nastawionym na bardzo wysoką temperaturę. Kolejnym krokiem jest wsypanie prochów do wybranej przez właściciela urny. Do wyboru są różne modele, w tym tradycyjne, biodegradowalne lub piaskowe. Ten ostatni może zawierać ziemię i sadzonki. Właściciel wykopał go w ogrodzie, co przywróciło zwierzę do natury i wciąż w sposób bliski nam. Po zakończeniu kremacji wydawane jest zaświadczenie z datą pożegnania i podpisem osoby odpowiedzialnej za pochówek.
  2. Masowa kremacja – Kremacja kilku zwłok zwierzęcych. Wszyscy są anonimowi. Zwykle dostępna jest nominalna ilość popiołów. Było to mniej uroczyste pożegnanie, ale kosztowało o wiele mniej. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się jednak kremacje osobiste.

Kremacja zwierząt – ile to kosztuje?

Wielu z nas zastanawiało się, jaka jest cena godnego pożegnania się z naszymi pupilami. Najniższe ceny zaczynają się od masowych kremacji, które nie otrzymują prochów. Z najmniejszymi zwierzętami ważącymi nie więcej niż 10 kg możemy pożegnać się za około 120-150 zł. Droższą opcją jest osobista kremacja, podczas której właściciel otrzymuje prochy. Cena takiego pogrzebu waha się od 600-1000 zł w zależności od wielkości zwierzaka.

Krematorium dla zwierząt
Krematorium dla zwierząt

W przypadku dużej liczby krematoriów dla zwierząt odbiór zwłok jest w cenie, jeśli znajdują się one w promieniu 40-60 km od zakładu. Do ceny musimy jednak doliczyć zakup urny. W tym przypadku koszt zależy od naszych wymagań. Najtańsze urny można kupić już od 30 zł, a ceny sięgają nawet 500 zł. Jeśli lubimy proste, ale eleganckie modele, kupujemy je za około 100 zł. Z kolei urny artystyczne i wykonane z drogich surowców zaczynają się od około 200 zł. Oferujemy zniżki, jeśli nasze zwierzaki służą w wojsku, policji lub innej służbie. Ponadto bezpłatnie poddawane są kremacji psy przewodnicy osób niewidomych.

Ponadto krematoria dla zwierząt oferują pamiątki, które pozostawią po sobie naszych czworonożnych przyjaciół. Większość instytucji nie zezwala na symbole religijne, ponieważ chce zachować neutralność. Można go kupić np. jako odcisk łapy w ozdobnej ramce lub engram do przechowywania symbolicznej ilości prochu. Najdroższe pamiątki to biżuteria z żywicy zawierająca zwierzęce DNA. Cena takiego prezentu to około 1200 zł. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż czas oczekiwania na tego typu biżuterię może wynieść nawet do czterech tygodni.

Dlaczego warto skorzystać z usług krematorium?

Krematorium dla zwierząt to miejsce, w którym właściciele mogą przejść przez etapy pożegnania. To nie są zwykłe budynki, ale rośliny, w których możemy z godnością pożegnać naszych zwierzęcych przyjaciół. To tam wchodzimy w fazę żałoby. Jeśli nasz czworonóg jest członkiem rodziny, trudno pozbyć się jego ciała, jak śmieci. Jeśli nasze sumienia się nie zgadzają, nie róbmy tego przeciwko sobie. Takie krematoria powstały z szacunku do zwierząt i ich kochających właścicieli. Czasami mogą nas uleczyć z żalu, gdy zdecydujemy się przestać cierpieć. Kiedy nasz przyjaciel zostanie pochowany z godnością, możemy być pewni, że zrobiliśmy dla niego wszystko, co mogliśmy.

Related Posts