Gdzie można wszyć esperal?

Gdzie można wszyć esperal? Alkoholizm to problem, który wciąż dotyka wielu Polaków. Polska od wielu lat znajduje się w czołówce europejskiej konsumpcji alkoholu. Ta osławiona wyżyna powinna dać nam wiele do myślenia. Co to jest i jak można zapobiegać i leczyć alkoholizm? Esperal pomógł? Gdzie można go wszyć, jeśli w ogóle?

Czym jest alkoholizm?

Zaburzenia psychiczne i behawioralne wynikające z używania alkoholu. Choć brzmi to poważnie, nazywa się to alkoholizmem. Nie bez powodu są to mocne słowa. Bo alkoholizm to choroba. Regularne, intensywne picie alkoholu może prowadzić do uzależnienia psychicznego i fizycznego.

Abstynencja staje się bardzo trudna dla chorego, ale jest wykonalna. Należy zauważyć, że uzależnienie to nie polega na uzależnieniu od konkretnego napoju, ale od alkoholu (etanolu), który jest zawarty w różnych napojach, takich jak piwo, wódka, wino czy koniak. Jaka jest sytuacja w Polsce? Badania przeprowadzone w 2016 roku wykazały, że ponad 2% Polaków w wieku 15 lat i więcej to alkoholicy. To statystyka, która powinna dać do myślenia. Niestety leczenie uzależnienia od alkoholu nie jest łatwe.

Skutki alkoholizmu

Objawy uzależnienia od alkoholu są złożone. Objawy natychmiastowe obejmują bardzo oczywiste objawy, takie jak głód alkoholowy, zmiany tolerancji na alkohol lub zaniedbywanie innych czynności, które mogą sprawiać przyjemność. Powikłania związane z alkoholizmem to także poważne choroby, takie jak marskość wątroby, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaburzenia psychiczne i… śmierć. Objawy te wydają się być wystarczające, aby wysłać każdego uzależnionego na odwyk.

Gdzie można wszyć esperal?
Gdzie można wszyć esperal?

Alkoholizm ma wiele konsekwencji i problemów społecznych. Wiadomo, że alkoholizm prowadzi do dysfunkcji życia rodzinnego (94% uzależnionych), a także problemów finansowych i przemocy wobec bliskich. Rzucenie alkoholu może być niezwykle trudnym okresem dla alkoholika. Mimo to, jeśli znasz kogoś, kto jest dotknięty chorobą lub sam masz problem z alkoholem, powinieneś rozważyć leczenie.

Nic dziwnego, że mężczyźni są bardziej skłonni do upijania się niż kobiety. Oczywiście u kobiet występuje też alkoholizm. W tym miejscu warto wspomnieć, że nawet sporadyczne picie alkoholu w ciąży może mieć fatalne skutki dla rozwijającego się dziecka. Może u niego rozwinąć się alkoholowy zespół płodowy (FAS), który może zakłócić fizyczny i umysłowy rozwój dziecka. Palenie może być również śmiertelne.

Jak leczy się alkoholizm?

Alkoholizm to choroba, która rozwija się przez długi czas. Pierwsza faza to tzw. faza wstępna i może trwać miesiącami lub latami. Dzieje się tak, gdy osoba zauważa, że ​​picie nie tylko sprawia przyjemność, ale także pomaga (oczywiście!) rozwiązać nieprzyjemny stan emocjonalny. Następnie następuje faza ostrzegawcza, faza krytyczna i faza przewlekła. Należy jednak w tym miejscu podkreślić, że skuteczne leczenie może nastąpić na każdym z tych etapów, nawet przewlekłym.

Rozwiązaniem może być ośrodek leczenia uzależnień

Leczenie podjęte w celu wyleczenia alkoholizmu musi być przeprowadzone w pełni świadomie. Potrzebna jest tutaj zdecydowana determinacja pacjenta, a także wsparcie najbliższych. Radykalnym krokiem byłoby utworzenie ośrodka zamkniętego dla alkoholików. W leczeniu może jednak pomóc Esperal https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/, tzw. wszywka alkoholowa . Czym jest esperal? To substancja wszyta pod skórę uzależnionych. Zawiera substancję disulfiram, która blokuje metabolizm etanolu w wątrobie poprzez hamowanie cytozolowej i mitochondrialnej dehydrogenazy alkoholowej. Taka osoba zatruwa organizm za każdym razem, gdy pije alkohol. Spożycie niewielkich ilości alkoholu przez osobę z wkłuciem może spowodować wymioty, tachykardię, wzmożoną potliwość lub zawroty głowy.

Gdzie można szyć esperal?

O możliwości skorzystania z tego środka mogą poinformować ośrodki leczenia uzależnień od alkoholu. Wiele ośrodków medycznych oferuje szwy esperal. Na rynku dostępne są również specjalne tabletki jako alternatywa. Wszywka Esperal http://www.scenariusz.edu.pl/gdzie-moge-wszyc-esperal-w-poznaniu/ jest ważna przez około 8 miesięcy, a opłata za wtyczkę wynosi od 700 zł do 1200 zł. Proces szycia esperalu może być wykonany tylko za zgodą pacjenta i tylko przez lekarza. Esperal jest zwykle umieszczany pod mięśniem pośladkowym. Czasami jednak może to być plecy lub okolice łopatek. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut.

Wszywki alkoholowe należy stosować w połączeniu z terapią uzależnień. Mogą to być spotkania z anonimowymi alkoholikami, prywatne wizyty u specjalistów czy specjalne ośrodki rehabilitacyjne. Alkoholizm to poważna choroba i nie należy bagatelizować jego pierwszych objawów. Ważna jest samokontrola, ale równie ważna jest obserwacja i czujność bliskich. Alkoholizm dotyka nie tylko samego uzależnionego, ale także jego otoczenie. Otaczają ich zazwyczaj niewinni bliscy, w tym dzieci.

Related Posts