Filtry powietrza przemysłowe dla branży chemicznej są prawdopodobnie najczęstszym rodzajem filtrów spotykanych w przemyśle. Obecnie wykorzystanie…

Bariery mikrofalowe
Bariery mikrofalowe jak są zbudowane i jak działają – czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zbudowane są systemy służące do ochrony obiektów? Jak one właściwie działają i dlaczego? System, który będziemy dzisiaj badać, to bariera mikrofalowa. Jest to rodzaj zabezpieczenia w ochronie obwodowej, którego głównym celem jest wykrycie próby wtargnięcia na teren chronionego obiektu.
Cechą charakterystyczną działania takich urządzeń jest wykorzystanie mikrofal o wysokiej częstotliwości do generowania wiązek elektromagnetycznych. Jak dokładnie działają bariery mikrofalowe? Gdzie jest stosowany i jakie są jego elementy konstrukcyjne? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.
Zastosowania barier mikrofalowych

Zacznijmy od tego, gdzie stosowane są tego typu systemy ochrony. Bariery mikrofalowe rcse.pl/barierymikrofalowe/ są najczęściej instalowane w obiektach, które są duże i fizycznie trudne do ochrony, zarówno w obiektach publicznych, jak i prywatnych. Niekiedy urządzenia te wykorzystywane są również do zabezpieczania rusztowań, korytarzy i tuneli. Jednym z miejsc, w których ten system ochrony jest najczęściej stosowany, są zakłady karne. Nie tylko zapobiega inwazjom na więzienia, ale także powstrzymuje próby ucieczki. Najczęściej montuje się go na ścianach oraz między ogrodzeniami wewnętrznymi a ścianami zewnętrznymi, aby jak najlepiej zabezpieczyć wszystkie możliwe drogi ewakuacyjne.
Bariery mikrofalowe rcse.pl/merya-rtls/ są również często stosowane do ochrony fabryk, rafinerii i elektrowni. W tych obiektach ma za zadanie nie tylko zapobiegać włamaniom i aktom wandalizmu, ale także chronić nieupoważniony personel przed zdarzeniami zagrażającymi jego życiu i zdrowiu. Często słyszymy o zastosowaniu takich systemów na lotniskach. Nie służą one jednak ochronie tych obiektów. Są tam instalowane w celu wykrywania ruchu statków powietrznych oraz monitorowania i uzyskiwania informacji o ruchu obiektów. Działania te pomagają uniknąć kolizji w niekorzystnych warunkach pogodowych, które wpływają na widoczność. Bariery mikrofalowe są również coraz częściej stosowane do ochrony własności prywatnej.
Buduj bariery mikrofalowe
Głównymi elementami składającymi się na barierę mikrofalową są nadajnik i odbiornik rcse.pl/kontrola-dostepu/, natomiast równie ważnym elementem jest sprzęt służący do programowania i analizy odczytanego sygnału. Wszystkie modele na rynku są zbudowane w podobny sposób, więc jeśli chcemy mieć pewność, że dany system będzie działał sprawnie, powinniśmy zwrócić uwagę, od jakiego producenta pochodzi. Co jeszcze jest ważne w barierach mikrofalowych? Następnie nadajnik i odbiornik muszą być ze sobą powiązane w odpowiedni sposób. Trzymaj urządzenia w odpowiedniej odległości od siebie – odległość nie powinna przekraczać wartości wskazanej przez producenta. Jeśli ustawienia są nieprawidłowe, urządzenie może nie działać prawidłowo. Najbardziej zaawansowane technologicznie przeszkody można ustawić w odległości do 200 metrów.
Jak działają bariery mikrofalowe
Zasada działania bariery mikrofalowej nie jest skomplikowana. Polega na generowaniu wiązki elektromagnetycznej o wysokiej częstotliwości pomiędzy odbiornikiem a nadajnikiem. Wiązka ta tworzy niewidzialną i czułą strefę ochronną, ponieważ jest niewidoczna dla potencjalnego włamywacza, który nie wie, że próbując włamać się do domu, uruchamia alarm i dlatego nie próbuje go rozbroić. odbiornik otrzymuje jakąkolwiek informację o zakłóceniach sygnału, natychmiast zaczyna ją dokładnie i dokładnie analizować. Kiedy myśli, że zakłócenie jest spowodowane przez intruza, uruchamia alarm.
Bariera mikrofalowa to bardzo inteligentny system bezpieczeństwa. Odbiornik, struktura bariery mikrofalowej i zasada działania, odbiera sygnał przesyłany przed nadajnikiem i może wykryć, czy zakłócenia odbioru są spowodowane zmianami warunków pogodowych lub wzrostem roślin i bieganiem zwierząt, czy też osoba może sprawdzić zakłócenia. Dzięki zastosowaniu algorytmów cyfrowego przetwarzania sygnału System Barier Mikrofalowych jest w stanie odróżnić masę małych zwierząt takich jak myszy, szczury, koty, psy czy ptaki od masy dorosłych.
Dodatkowo ten typ zabezpieczenia jest w stanie wychwycić sygnały alarmowe i odróżnić je od innych sygnałów. Ze względu na te wszystkie właściwości alert nie zostanie uruchomiony bez wyraźnego powodu. Bardzo ważną właściwością barier mikrofalowych jest to, że urządzenie potrafi wykryć wszelkie próby manipulacji mające na celu oszukanie systemu i uzyskanie dostępu do obiektu. Alarmy uruchamiane są natychmiast po wykryciu działań takich jak oślepienie lub przekręcenie czujki, przesunięcie urządzenia, zdjęcie obudowy lub próba zniszczenia dowolnego elementu. Dlatego ominięcie systemów ochrony barier mikrofalowych jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.
RCSE systemy zabezpieczeń |
Topolowa 8 |
62-030 Luboń |
668 417 744 |
www.rcse.pl |